Jak korzystać z encyklopedii

Encyklopedia Miasta Mielca w postaci strony internetowej może być przeglądana na różne sposoby. Nie wskazujemy na jeden konkretny sposób użytkowania tego zasobu. Przedstawiamy jedynie dwie propozycje użytkowania w postaci porady.

PORADA: 
1. Użytkownicy mogą otwierać poszczególne strony z hasłami i czytać całość po kolei.
2. Użytkownicy mogą wyszukiwać konkretnych fraz i słów przy użyciu wyszukiwarki umieszczonej w prawym górnym rogu.

UWAGA! Ze względu na ogromną ilość treści, nasza wyszukiwarka wyświetla w wynikach wyłącznie kategorie w których jest obecne szukane przez użytkownika słowo lub fraza. 

Jak znaleźć frazę lub słowo w danej kategorii?
Krok 1
- wejdź do kategorii widocznej w wynikach wyszukiwania.
Krok 2 - po otwarciu strony wybranej kategorii wciśnij kombinację klawiszy Ctrl+f. W górnej lub dolnej części ekranu pojawi się okienko wyszukiwarki (to zależy od używanej przeglądarki). 
Krok 3 - W okienko wyszukiwarki należy wpisać ponownie szukaną frazę lub słowo oraz zatwierdzić a system podkreśli (zaznaczy) odpowiednie wyniki na stronie.

Jeśli wyszukiwane słowo pojawia się w tekście więcej niż jeden raz, wystarczy przy użyciu klawisza ENTER lub STRZAŁEK (to zależy od używanej przeglądarki) przechodzić do kolejnego wyniku wyszukiwania.

Zazwyczaj systemowe okienko wyszukiwarki przeglądarki internetowej wyświetla obok ilość wyników znajdujących się na danej stronie.

Script logo